Hea töö! Zahkna saavutas Nove Mestos alanud suvebiathloni MMil 9. koha

Tšehhis alanud suvebiathloni maailmameistrivõistlustel olid täna kavas sprindidistantsid. Meeste 10 kilomeetri sprindis näitas head minekut Rene Zahkna, kes saavutas kõrge 9. koha.

Mõlemast lasketiirust puhaste paberitega lahkunud Zahkna kaotas maailmameistriks kroonitud Michal Krcmarile +46,9 sekundit. Kodupubliku ees võistelnud tšehh läbis mõlemad tiirud samuti puhtalt, läbides kokkuvõttes distantsi ajaga 24.14,2. Ka hõbe ja pronks jäid täna korraldajatele: teisena lõpetas Ondrej Moravec (+0,3; 0+0) ning kolmanda koha sai Tomas Krupcik (+20,3; 0+1).

“Kiirus rajal oli vägagi hea, selgelt parem kui varasematel aastatel,” kirjutas Zahkna oma Instagrami lehel. “Kokkuvõttes üheksas koht, kusjuures kuues koht on 3,5 sekundi kaugusel, nii et homme saan jälitussõitu alustada täitsa tugevas pundis,” lisas ta.

Meeste 12,5 km jälitussõit on kavas homme kell 18.30.

Detlef Eckert

Suvebiathloni MMi teisel võistluspäeval krooniti naiste 7,5km sprindis maailmameistriks slovakitar Paulina Fialkova (21.50,9; 0+1). Eestlannasid oli rajal kaks: Grete Gaim (+1.49,1; 0+1) lõpetas 22. positsioonil ning Meril Beilmann täna 24. (+2.01,8; 1+2).

Meesjuunioride 10 km sprindis sai Mart Vsivtsev  täna 32. koha (+2.37,4; 1+1).