Hooaja parimateks tunnistati Ermits ja Talihärm

Eile, 20. aprillil panid laskesuusatajad Tallinna Teletornis punkti 2017/18 hooajale. Hooaja parimateks tituleeriti maailmakarika sarjas 14. koha teeninud Kalev Ermits ning olümpial laskesuusatajate parima tulemuse, 22. koha, välja sõitnud Johanna Talihärm.

 
“See on minu jaoks ikka suur asi, võib rahul olla küll,” on Ermits Eesti parima meeslaskesuusataja tiitli üle õnnelik. “Selle hooaja tipphetk on kindlasti Prantsusmaal toimunud sprint, kus sain 14. koha” meenutab noormees tänavuse hooaja kõige eredamat hetke. “Eriti hästi on meeles just see viimane ring kui sain rajalt infot, et olen kõrges mängus sees – see on ikka väga hea tunne. Suusk oli super, ise olin tegelikult juba täiesti tühi, aga ikka leidsin seda energiat, et lõpuni pingutada. See emotsioon, mida viimane ring pakkus – keha enam ei jaksa, kuid pea annab mõista, et 10. koht on nii lähedal. See on hea tunne, kuid seda tuleb veel harva ette, tahaks rohkem,” rääkis ta.

 

Kalev Ermits

Kalev Ermits

 

Talihärma jaoks on tänavune aasta kolmas, mil ta Eesti parima naislaskesuusataja tiitli võidab ning oma hooajaga jääb sportlane rahule. “Hooaeg oli minu jaoks edukas eelkõige suusakiiruse osas, sellega jään kindlasti rahule. Eesmärk oli jõuda jälitustesse ja teenida punktikohti ning mõne erandiga see ka õnnestus. Vaid ühel korral jäin oma eesmärgist tahapoole, kolmel korral aga ületasin selle korralikult olles olümpial 22. ja 26. ning Hochfilzenis 29,” analüüsis Talihärm. Juba kolmandat aastat USA-s resideeruv Talihärm on õnnelik, et ta Eesti parima tiitli võitis. “Mul on väga hea meel, et saan esindada Eestit ja on suur rõõm see tiitel vastu võtta,” kinnitas ta. Järgmise aasta eesmärk on naisel samuti paigas: “Järgmisel aastal plaanin aasta parima tiitli isiklikult vastu võtta,” sõnas Talihärm muigega.

 

Laskesuusatajate hooaja kõrgeimaks tulemuseks täiskasvanute vanuseklassis oli Rene Zahkna ja Regina Oja Euroopa meistrivõistluste paarissprindi 4. koht. Individuaalselt oli hooaja parim tulemus Kalev Ermitsa MK sprindidistantsi 14. koht. Olümpiamängude parima tulemuse tõi Johanna Talihärm, kes saavutas 22. koha. Noortest tasub esile tuua Kristo Siimeri noorte ja juunioride maailmameistrivõistluste jälitussõidu 8. koht.

 Laskesuusatajate hooaja lõpetamine '18 / foto: Ardo Säks

Tänuüritusel anti välja ka eriauhinnad silmapaistvate tulemuste eest veteranide MM-il Janno Prantsile, kes saavutas 10km individuaaldistantsil hõbeda ning M35-44 klassis võidetud meeskondliku 3×6 km teatevõistluse pronksi eest. Pronksi teenis Eestile meeskond koosseisus Janno Prants, Janno Pärt ja Heiki Kanistik.

 

Eriauhind anti välja ka kõige täpsemale tulemuse ennustajale. Meeste parima tulemuse ennustaja auhind läks jagamisele Mattias Oja ja Märt Roosna vahel. Oja ennustus oli, et Ermits saavutab hooaja jooksul 12. koha, Roosna ennustus oli 16. koht. Naiste tulemuse ennustas kõige täpsemalt Mihkel Joosing, kes ennustas, et parima tulemuse toob Talihärm ja tulemuseks on TOP20 koht.

Laskesuusatajate hooaja lõpetamine '18 / foto: Ardo Säks 

Vanuseklasside parimad:

N13 – Mirtel Kärsna – Nõmme SPKL

M13 – Jakob Kulbin – Nõmme SPK

N15 – Mirjam Faster – Nõmme SPKL

M15 – Ivar Všivtsev – Karupesa Team

N17 – Lisbeth Liiv – SPKL Biathlon

M17 – Joosep Perv – Võru Biathlon

N19 – Ksenia Pribõlovskaja – Äkke SuKl

M19 – Kristo Siimer – SPKL Biathlon

N21 – Mari Uha – Sakala Biathlon

M21 – Jürgen Koll – SPKL Biathlon    

M50 – Urmas Kaldvee – SPKL Biathlon      

M60 – Rein Pedaja – Elva SuKl

N40 – Krista Suppi – SPKL Biathlon

M40 – Janno Prants – Vastseliina SPKL

M-harrastajad – Marek Parksepp – SPKL Serviti

N-harrastaja – Tiina Tiisler – SPKL Serviti

Parim treener – Tõnu Pääsuke

Parim klubi – Spordiklubi Biathlon