Meeste individuaaldistantsil võidutses Bö, Lessing 65. Lisatud Tobrelutsu kommentaar!

Rootsis Östersundis jätkuval laskesuusatamise MK-etapil oli täna kavas meeste 20 kilomeetri individuaaldistants, kus prantslaste ees noppis esikoha norralane Johannes Thingnes Bö.

Lasketiirudest puhaste paberitega lahkunud Bö läbis distantsi ajaga 53:24.5. Kõigis neljas tiirus samuti kindlat kätt näidanud prantslane Quentin Fillon Maillet kaotas liidrile +2:01.0. Kolmanda koha teenis möödunud hooaegade valitseja Martin Fourcade (+2:14.4; 0+0+0+2), kes vääratas viimases lasketiirus kahel korral ning pidi täna leppima poodiumi kõige madalama astmega.

imageedit_10_4554885491

Eestlasi oli täna rajal kolm. Võistlussuuskade kadumise tõttu soojendussuuskadega rajale läinud Roland Lessing teenis tiirudes kolm trahviminutit ning kokkuvõttes sai 65. koha (+8:09.2; 0+0+1+2). Rene Zahkna täna 75. ( +8:36.3; 2+1+0+0) ning Kauri Kõiv 100. (+11:20.3; 1+1+1+2).

Eestlastest sai parima tulemuse just vanameister Roland Lessing, kes pidi aga võistlussuuskade kadumise tõttu rajale minema soojendussuuskadega. “Hooldemeeskond valmistab suusad sportlastele ette ning asetab need hoolderuumi ukse taha, kust sportlased need enne starti näppu haaravad,” seletab Eesti koondise treener Indrek Tobreluts tavapärast toimingut. “Roland oli eestlastest viimane startija ning kahjuks suuski enam ukse taga ei olnud. Alguses arvasime, et tegemist on lihtsalt eksitusega, kuid suusad pole siiani välja tulnud,” nendib treener. “Nii läkski Roland starti ettevalmistamata soojendussuuskadega. Tegemist on siis suusapaariga, mis pole piisavalt hästi libisenud ning võistlusteks neid ette ei valmistata,” selgitab ta.

Homme antakse kell 18.45 Östersundis start naiste 7.5km sprindidistants.