Kontiolahti MK eestlaste jaoks läbi, segateatesõidust koondisele 15. koht

Kontiolahti maailmakarika etapp jätkub täna, 10. märtsil segateadetega. Esimesena võisteldi kaasahaaravas paarissprindis, kus Eestit esindasid täna Regina Oja ja Kalev Ermits. Kahe peale kogus Eesti duo kaotust võidu võtnud Prantsusmaale +2.20,6, varupadruneid tuli kasutusele võtta 12 (0+12).

Võidukas Prantsusmaa duo oli täna rajal koosseisus Anais Chevalier ja Antonin Guigonnat, kes seadsid võiduajaks 33.29,1 (0+6). Hõbemedali sai kaela️ Austria duo koosseisus Lisa Theresa Hauser ja Julian Heberhard (+2,4; 0+7). Poodiumi kolmanda astme hõivas täna️ Norra tiim (+4,4; 1+11) koosseisus Marte Ölsbu ja Johannes Thingnes Bö.  ️

Tänase kaasahaarava segateatesõidu võitis aga ajaga 1:15.08,3 (1+13)  Itaalia võistkond. Hõbemedaliga läks koju napilt esikohast ilma jäänud Ukraina tiim (+1,5; 0+3)), pronksikarva medalid kuuluvad aga Norrale, kes ka paarissprindis just pronksikarva medalid kaela sai (+9,1; 0+9).

Eesti kvartett koosseisus Regina Oja, Tuuli Tomingas, Kalev Ermits ja Kauri Kõiv teenisid 15. koha (+4.13,6; 0+8).

Regina Oja rääkis pärast oma võistlust ERR-le, et kuigi andis tunda, et üks võistlus oli all, siis enesetunne oli parem kui esimesel võistlusel. “Nagu näha oli, ei pruugigi see kõige halvem olla. Teisel võistlusel oli kindlasti parem enesetunne kui hommikul. Tuli end kokku võtta ja heastada need vead, mis esimesel võistlusel tehtud sai,” rääkis Oja.

HENO4544

Regina Oja

Eesti võistkonna jaoks on sellega Kontiolahti MK etapp lõppenud, järgmised stardid juba tuleval nädalal Oslos.

Päeva esimeses pooles võisteldi ka IBU karikasarja võistlusel Venemaal Uvatis, kus ainsa eestlasena oli 15km individuaaldistantsil stardis Grete Gaim. Gaim sai 32. koha (+7.33,4; 3). Võitjaks tuli venelanna Irina Uslugina ajaga 47.58,5 (1).