Uudised

Talihärm kerkis 54. kohale, Ermits punktidel

Maailmakarika sari

Prantsusmaal toimuval selle aasta viimasel maailmakarika etapil võisteldi täna jälitussõitudes.

14. positsioonil rajale sööstnud Kalev Ermits jõudis finišisse 33. kohal. Tiirudes tegi Ermits korraliku töö eksides nelja tiiru peale kokku vaid kahel korral (0+1+1+0), kaotust võidu võtnud Bö-le +3.31,5. “Kaks eksimust mees mehe vastases võitluses on minu jaoks kindlasti ok ja olen rahul. Viimasesse tiiru tulles teadsin, et nüüd tuleb nulliga lasta, muidu on ka punktikoht läinud. Nii olekski olnud, kui seda nulli poleks tulnud,” sõnab Ermits. Tiirutööga jäi rahule ka koondise treener Indrek Tobreluts: “Kalev tegutses tiirudes hästi, nuriseda siin ei saa. 90% tabavust on maailma tippklass ja selle taha küll täna midagi ei jäänud,” sõnas Tobreluts. Analüüsides Ermitsa laskmist sõnab treener, et mõlemad möödalasud olid napid. “Lamades oli lask ikka väga lähedal ja püstitiiru möödalask ka üsna napp. Aga samas ei maksa see midagi, loeb see, mis alla tuli,” selgitab Tobreluts ja rõhutab veelkord, et Ermits näitas nii eile kui täna väga head laskekindlust, millega kahtlemata tuleb rahul olla.

Kuigi tiirudega võib Ermits täna rahule jääda, siis sõidu üle noormees ise õnnelik polnud. “Rajal ei läinud nii hästi nagu eile. Ei olnud nii head energiat endal ja suusk ei olnud ka täna nii hea nagu ta oli eile. Paras kannatamine oli. Esimene ring oli okei, aga siis hakkas lund sadama ja suusk oligi kinni. Edasi läks järjest raskemaks,” kirjeldas Ermits rajaolusid.

Võistlust esimesest hetkest juhtinud norralane Johannes Thingens Bö seadis võiduajaks 32.52,7. Bö tegutses tiirudes kindlalt läbides kõik neli tiiru puhaste paberitega. Tema järel finišeeris kodupubliku ees võistelnud Martin Fourcade (+1.01,4; 2). Neljanda koha eest peetud tulise duelli Anton Shipulini ja Alexander Loginovi võitis Shipulin (1.10,5; 1).

HENO0597

Kalev Ermits

Naiste jälitussõidus oli täna ainsa eestlannana stardis Johanna Talihärm, kes alustas 10km pikkust distantsi 59. kohalt, kaotust esimesena rajale saanud Anastasija Kuzminale +2.38. Hoolimata viiest möödalasust (2+1+1+1) õnnestus Talihärmal oma positsiooni kergitada saades kirja 54. koha, kaotust võitjale +5.00,2.

Kiireim naine rajal oli täna Laura Dahlmeier, kes tõusis teiselt kohalt esimesele ning seadis võiduajaks 30.09,9 (1). Eilne võitja Anastassija Kuzimina eksis tiirudes kokku neljal korral ning langes koha võrra platseerudes täna teisele kohale, kaotust Dahlmeierile +0,14. Kolmandaks tuli täna neljandalt positsioonilt alustanud Lisa Vittozzi (+31,8; 1).

Johanna Talihärm_EMV_Joosep Martinson

Johanna Talihärm

IBU karikasari

Samal ajal toimusid ka IBU karikasarja sprindietapid. Meeste 10km sprindis sai esikoha Dmitry Malyshko (RUS) ajaga 24.44,1 (1). Meie meestest parimana sai Johan Talihärm 65. koha (+2.39; 1+2).  Martin Remmelg täna 70. (+2.48,1; 2+2), Tarvi Sikk 84. (+3.38; 1+0).

IBU karikasarja naiste 7,5 km sprindietapil Obertilliachis võttis ajaga 21.38,5 (0) võidu sakslanna Karolin Horchler. Parima eestlannana tuli Regina Oja 35. kohale (+1.47,1; 1), Grete Gaim täna 52. (+2.32,4; 3).

Juunioride karikasari

Itaalias toimuval juunioride karikasarja võistlusradadel näitasid rammu noored. Meeste 10 km sprindietapi võitis tiirudes eksimatult tegutsenud Dzmitry Lazouski (BLR), võiduajaks 27.07,7. Meie noormeestest tegi täna parima tulemuse Marten Aolaid (+2.02; 1) maandudes selle ajaga 29. kohale. Kristo Siimerile 33. koht (+2.07,5; 2), Robert Heldnale 61. koht (+3.36,5; 3), Jürgen Kollile 72. koht (+4.21,5; 4).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Marten Aolaid

Neidude 7.5 km sprindis läks esikoht Marina Sauteriga Saksamaale. Tiirudes eksimatult tegutsenud Sauter seadis päeva tippajaks 23.47. Eesti tüdrukutest oli parim Ksenia Pribõlovskaja, kes sai 59. koha (+4.34,1; 3). Alina Botstarjovale 71. koht (+6.26,8; 3), Lisbeth Liivile 73. koht (+6.42; 5).